Pomáháme - adopce

Máme rádi všechny pejsky. Proto také my sami chováme zodpovědně psy s PP.

Ale zároveň je mi moc líto všech těch stvoření, kteří nezodpovědní "množitelé" vyrobili jen tak a nenesou za ně dál zodpovědnost.

Ať už jsou to kříženci a nebo pejsci - podobní některému plemeni. Tady prosím vězte, že neexitsuje čistokrevný pes bez PP !!! Pro mnohé je to novinka a nechtějí na ni přistoupit. Ale je to tak :-( Pokud pejsek patří k některému plemeni má na to PP, pokud ho nemá, tak se někde v minulosti stala chyba..... čert ví, kdo je praděda ??

Správný chovatel má celoživotní zodpovědnost za své odchovy, vše co ve své chov. stanici vyprodukoval mu zůstává na krku :-) Tím myslím, že zodpovědně vybírá nové majitele a pokud by se i přes to stalo, že se jeho odchov dostane do potíží, do útulku, na ulici... tak se ho samozřejmě ujme a najde mu nový domov.

Ale kdyby takoví byli všichni, kdo někdy nechají své fence udělat štěňata, nebyli by přeplněné útulky, nebylo by tolik trpících pejsků v nevhodných podmínkách. Bohužel tak to není :-(

Spolupracujeme s organizacemi na pomoc zvířatům jako třeba Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat, Pomoc psům Novojičínsko, Šance pro život, Mazlíci v nouzi a za jejich vydatné podpory a pomoci bereme pejsky kteří to potřebují do tzv. Dočasné péče. Pejsci u nás dostanou potřebnou péči a psychickou podporu a pak se jim hledá nový domov. Adopce se vcelku daří, jsem mile překvapena a musím říct, že za rok 2014 nám takto domem prošlo 10 dospělých psů a k tomu 15 štěňat, kteří všichni našli svůj nový spokojený domov.